Hotele dla psów

hotel dla psa

Wakacje, weekendowy wyjazd, czy choroba jedynego właściciela mogą sprawić, że pies będzie wymagał opieki. Jeśli nie możesz liczyć na życzliwych i godnych zaufania sąsiadów lub dalszą rodzinę, nie pozostaje Ci nic innego jak wybrać odpowiedni hotel dla psa. Warto jednak pamiętać, że to, jaki hotel dla psa wybierzesz, będzie miało wpływ na jego stan psychiczny, zdrowie i komfort. Tak, jak bywa z hotelami dla ludzi, każde tego typu miejsce oferuje nieco inny standard opieki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy wybrany hotel dla psa jest dobry – nie przekonuj się na własnej skórze, lecz sprawdź go wcześniej! Dzięki temu spędzisz urlop spokojnie, bez obaw o losy swojego pupila, a on mimo tęsknoty też będzie się dobrze bawił. Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu dla psów? Jak wybrać godne zaufania miejsce?

Spis treści

Jaki hotel dla psów wybrać?

Najlepszy hotel dla psa to miejsce, w którym będzie się dobrze czuł. Tylko tyle i aż tyle! Z pewnością nie chcesz, by Twój pies siedział całym dniami w ciasnym boksie, niczym w schronisku. Przekazanie swojego przyjaciela w tego typu miejsce może okazać się dla niego prawdziwą traumą, a nawet odbić się na jego zdrowiu!

 Wybór hotelu dla psa to niełatwe zadanie. Musisz bowiem zwrócić uwagę nie tylko na warunki w nim panujące, ale dopasować je również do usposobienia Twojego psa.

Jeśli Twój czworonóg jest nieufny, boi się obcych ludzi i miejsc – przed przekazaniem go na tego typu „wczasy”, musisz zasięgnąć porady psiego behawiorysty i sprawdzić, co możesz zrobić, by nauczyć go większej ufności. Jeżeli z kolei Twój pies wykazuje zachowania agresywne — nie przepada za obecnością obcych zwierząt — musisz wybrać miejsce, w którym będzie mógł cieszyć się prywatnością i nie będzie dzielił przestrzeni z innymi psami — dla dobra swojego i innych pensjonariuszy.

Rodzaje hoteli dla psów

W zależności od indywidualnych potrzeb Twojego psa możesz wybierać między hotelami z kojcami, lub boksami. Dostępne są również miejsca, w których Twój pies będzie mógł cieszyć się własnym pokojem, lub otrzyma namiastkę domu i będzie biegał po nim „luzem” z innymi gośćmi psiego hotelu. Jeśli Twój pies reaguje agresywnie na inne zwierzęta, prawdopodobnie najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie boks lub kojec. Aby czuł się tam, jak u siebie, nie zapomnij przekazać obsłudze hotelu jego ulubionych zabawek, posłania, lub kocyka, na którym śpi i który pachnie jego domem. Niezwykle ważne jest również to, by psy miały swobodny dostęp do ogrodu/świeżego powietrza i zagwarantowane przynajmniej 3 długie spacery w ciągu dnia.

Jeżeli Twój pies jest łagodny i towarzyski, możesz wybrać hotel-dom, w którym będzie miał kontakt z innymi psami i jego personelem, lub domownikami. Można zatem dojść do wniosku, że wybór miejsca dla psa powinien odbywać się z poszanowaniem jego przyzwyczajeń, usposobienia i preferencji.

Szczegóły, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze hotelu dla psa

Jeśli wybierasz hotel dla psa, musisz wiedzieć, że istnieje kilka czynników, które mogą już na samym wstępie określić, czy jest to miejsce dla niego dobre, czy też nie. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając najlepszy hotel dla psa?

Lokalizacja

Podczas podejmowania decyzji o wyborze idealnego hotelu dla psów, dobrze jest sprawdzić jego lokalizację. Centrum dużego miasta z pewnością nie sprzyja spacerom i może mieć wpływ na odcięcie psa od świeżego powietrza i częstych wyjść na dwór. Najlepsze pensjonaty dla czworonogów będą znajdować się na przedmieściach, a nawet na wsiach. Zielona okolica, parki, lasy, a nawet jeziora będą dla psów miejscem rekreacji i wypoczynku.

Bezpieczeństwo i czystość

Przed oddaniem psa pod opiekę pracowników psiego hotelu, odwiedź to miejsce. Musisz zweryfikować, czy jest w nim czysto. Czy na wybiegu nie zalegają psie odchody i czy na jego terenie nie pachnie psim moczem? To bardzo cenne wskazówki, które mogą świadczyć o tym, czy pracownicy hotelu odpowiednio często wychodzą z psami na spacer i czy w hotelu dba się o czystość. Pamiętaj, że zalegające psie odchody są potencjalnym zagrożeniem. Upewnij się, czy do pensjonatu przyjmowane są psy szczepione i odrobaczone i czy jest to w praktyce weryfikowane.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo psów przebywających w takim ośrodku, ważne jest, by pracownicy hotelu byli odpowiednio przeszkoleni i znali się na psach. Czy psy agresywne są izolowane? Jak pracownicy reagują w sytuacjach psiego konfliktu? Czy na terenie ośrodka jest weterynarz? To pytania, które warto zadać podczas wstępnej rozmowy.

Żywienie

Zanim zdecydujesz się na oddanie psa do psiego hotelu, sprawdź jakość wyżywienia Dowiedz się, jaką karmą karmione są psy i czy opcjonalnie można przekazać swoją karmę. To ważne, jeśli Twój pies jest chory, ma zaleconą specjalną dietę, lub nie toleruje innych karm. Upewnij się, że psy mają stały dostęp do świeżej wody.

Metraż

Najlepszy hotel dla psów będzie przestronny. Złym znakiem jest to, że na z pozoru niewielkiej powierzchni właściciel pensjonatu dla zwierząt przyjmuje ich naprawdę dużo. Może to oznaczać ciasne boksy i tłoczne kojce. Dane o liczbie miejsc i metrażu dostępne są zazwyczaj na stronie internetowej hotelu. Jeśli ich nie ma, odwiedź to miejsce przed przyjazdem z psem i sprawdź, jak wygląda to w praktyce.

Cena

Cena nie powinna być wyznacznikiem determinującym Twoją decyzję o wyborze hotelu dla psa. Podobnie, jak w przypadku hotelu dla ludzi, za jakość i komfort warto zapłacić więcej. W przypadku psów jest to o tyle skomplikowane, że w razie niezadowolenia nie wpiszą się do księgi skarg i zażaleń. To Ty musisz podjąć świadomą i racjonalną decyzję, ponieważ od niej będzie zależał nie tylko komfort, ale również zdrowie Twojego psa.

Skoro już wiesz, o co warto spytać, wybierając hotele dla psów – możesz rozpocząć poszukiwania. Pamiętaj, by zrobić to odpowiednio wcześnie. Jeśli Twoja nieobecność jest planowana, po znalezieniu odpowiedniego miejsca warto je wstępnie zarezerwować, by nie okazało się, że w tym czasie wszystkie miejsca będą już zajęte. Pamiętaj również o samodzielnym researchu i jeśli to możliwe, zapoznaniu się z opiniami byłych Klientów tego rodzaju hotelu dla psów. Mogą być dla Ciebie cennym źródłem informacji i albo uspokoić i utwierdzić Cię w przekonaniu, że dokonałeś dobrego wyboru, ale pomóc zmienić decyzję i zrezygnować z miejsca, które na pierwszy rzut oka wydawało się odpowiednie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZooCena.pl
Logo